"Som mama troch malých detí a tvorenie a kreativita, ktoré pri svojej tvorbe využívam, sú mojou psychohygienou a motorom, ktorý ma dobíja."

Ako sa zo svadobných šiat stala perinka a z perinky podnikateľský nápad.

     Môj príbeh začal ako v rozprávke... v krásnej zdobenej perinke, ktorá bola ušitá zo svadobných šiat mojej maminy. Takže, už ako bábätko som bola prikrývaná nevestinou perinkou. Keď som bola malé dievčatko, trávila som leto u mojej babky, ktorá vo svojom dome mala skrinku so šuflíkmi, v ktorých mala odložené farebné látky, gombíky a rôzne iné ozdoby. Tieto šuflíky boli pre mňa malé kráľovstvo a priťahovali ma ako magnet. Pamätám si ako som z mojej malej sestry urobila modelku. Z kúska tmavomodrej látky a gombíkov som ušila prvé šaty, ktoré som jej obliekla. Moja sestrička bola z nich taká nadšená, že sa v nich prechádzala po celej dedine ????

Keď som začala chodiť na strednú školu a zháňala si prvú brigádu - cestou zo školy som sa len tak zastavila pri stánku s kvetmi, kde som sa nesmelo opýtala pani majiteľky, či by nepotrebovala niekoho na výpomoc. Bola to sympatická, staršia pani, ktorá viedla roky vlastné podnikanie a ktorá ma prijala na brigádu a naučila som sa, čo to o kvietkoch. Nasledovala brigáda vo väčšej sieti kvetinárstiev v obchodnom dome a tak sa moja láska ku kvetom a tvorivosť ďalej rozvíjali.

Počas letných prázdnin v rámci strednej školy, som odišla študovať španielčinu pracovať do Španielska, kde som naberala ďalšie zručnosti tentokrát v oblasti gastronómie a eventov, ktoré sa konali v nádhernom letovisku okolia Marbelly. Tam som sa priučila k dokonalému stolovaniu, výzdobe a manažovaniu eventov od svadieb, cez rodinné oslavy a iné spoločenské podujatia. Bola to pre mňa skvelá skúsenosť a tak už na vysokej škole som sa začala pohrávať s myšlienkou vybudovania vlastnej značky, kde by hlavnú rolu hrala "kreativita".

Postupne som chystala naše rodinné oslavy, rodinné svadby, svadby kamarátkam, kde som si naplno mohla vyskúšať zorganizovať všetko, čo sa týkalo svadobnej výzdoby, od sály, cez doplnky pre nevestu až po výzdobu kostola ...

Neskutočne ma to napĺňalo a vedela som, že v tomto chcem určite ďalej pokračovať ako profesionál.

Začínala som od nuly. Boli časy, keď som si prvú "organzu" kupovala po jednom kuse, aby som dokázala vyrobiť výzdobu na auto. Zarobené peniažky som ďalej investovala do ďalšieho materiálu a takto postupne som vytvárala prvé produkty.

V roku 2013 som sa odhodlala k veľkému kroku a založila si svoju vlasnú firmu s názvom "Harmony Dekor", pod ktorou fungujem dodnes:)

Moje prvé kroky teda jasne smerovali k svadobným výzdobám, kyticiam a všetkým drobnostiam. Venovala som sa prakticky všetkému, čo sa skloňovalo so svadbou.

V roku 2018 sa mi narodil synček Jakubko (ešte v 7. mesiaci som si odkrútila poslednú sľúbenú svadbu) a musela som pracovné povinnosti postupne zjednodušiť a venovať sa hlavne predaju svadobných doplnkov. Založila som e-shop. V práci, v ktorej každý víkend je potrebný 120% výkon a kde čas hrá hlavnú rolu už nebolo ďalej možné pokračovať v rovnakom tempe. Zredukovala som svoju činnosť na tvorenie doplnkov, ktoré dokážem flexibilnejšie plánovať z pohodlia domova a prispôsobiť ich aj rodinným povinnostiam, keď v roku 2020 k nám pribudlo do rodiny naše dievčatko Dianka.

Napriek tomu, že sa naša rodinka rozrástla pokračujem v tvorbe doplnkov pre nevesty. Stále tvorím, inšpirujem sa, pretože je to forma dobíjania mojich bateriek a aktívneho oddychu.

Onedlho sa naša rodinka opäť rozrastie o ďalšieho člena a ja som nemierne vďačná za to, že napriek novým okolnostiam v mojom živote môžem každý deň tvoriť a byť tu pre Vás s mojimi nápadmi :)